Безпека на дорогах під час війни. Онлайн-зустріч коаліції “За безпечні дороги”

25 березня відбулась робоча зустріч представників ЦЕДЕМ, VisionZeroUA, Urban Crew, Advocacy Incubator, Української Асоціації Аудиторів Безпеки Автомобільних Доріг та АВЕРЕ Україна з питань безпеки на дорозі під час війни.

Безпека дорожнього руху не стала менш актуальною в умовах воєнного стану. Особливої важливості набувають заходи, що допоможуть врятувати життя цивільних, в тому числі, на територіях, де відбуваються бойові дії меншої інтенсивності.

Партнери з всієї України, що кілька років займаються різними напрямками БДР, продовжують свою роботу.

Зокрема на зустрічі ми обговорили важливі питання безпеки дорожнього руху в умовах воєнного часу в Україні:

❖ Система регулювання БДР має враховувати ситуацію та бути адаптованою до поточних умов в залежності від рівня безпеки кожного регіону. Різні території зазнали різного впливу війни. Заходи з безпеки дорожнього руху, що були актуальні в мирний час можуть бути складними для виконання на відносно мирних територіях, а в умовах бойових дій ー взагалі неможливими. 

❖ Важливо спростити врегулювання правовідносин між учасниками ДТП.  Дорожні аварії не зникли з початком війни. В умовах воєнного стану кожна затримка з прибирання пошкоджених машин з проїжджої частини або отриманням страхового відшкодуванням має набагато більше наслідків, ніж в мирний час. 

❖ В якості альтернативи демонтованим вказівникам населених пунктів можуть бути використані знаки 5.53/5.54 “Початок/кінець забудови населеного пункту”. Вони позначатимуть ділянки, де варто знизити швидкість. Знищені вказівники населених пунктів допомогли заблукати не одній ворожій колоні на нашій землі. Та це трохи ускладнило дотримання адекватного швидкісного режиму в населених пунктах. 

Які, на вашу думку,  інші питання безпеки дорожнього руху потребують вирішення в умовах війни? Пишіть нам на електронну пошту avereukraine@gmail.com і ми візьмемо це питання в роботу

Залишити відповідь