Україна вперше була представлена на найбільшій світовій події з електро мобільності 

Уперше на всесвітньому симпозіумі з електромобільності – International Electric Vehicle Symposium & Exhibition (EVS35), який з 11 по 15 червня пройшов у місті Осло (Норвегія), була представлена українська електромобільна галузь. Зусиллями асоціації AVERE Ukraine та за підтримки AVERE, Європейської ектромобільної Асоціації, Норвезької електромобільної асоціації та Норвезько-Української торгової палати було організовано колективний стенд вітчизняних електромобільних бізнесів.  

Протягом п’яти днів EVS35 відвідало понад 10 000 представників електромобільної галузі з усього світу, серед яких були провідні лідери індустрії, інвестори та політики. Українська делегація на колективному стенді презентувала вітчизняні продукти та сервіси, а також провела ряд переговорів з потенційними партнерами.

Представники української делегації також отримали можливість інтеграції у свою практику останніх технологічних досягнень. “Якщо ще кілька років тому когось потрібно було переконувати про перехід на світлу сторону, то зараз ситуація змінилась. Вибір вже зроблено, і всі обговорюють як ефективніше переходити на чисту енергію, – ділиться враженнями від участі в EVS35 директор мережі електрозаправних комплексів ТОКА Стефан Благовісний. – Вразила кількість виробників обладнання для зарядної інфраструктури, маю надію, що з деякими з них ми станемо партнерами. Також вразила готовність комерційної техніки до імплементації у бізнес. Фактор стримування поки що тільки ціна, але в ЄС уряди допомагають бізнесу, компенсуючи понад 20% від вартості, а це – круто. Здивував рівень проникнення китайських автовиробників на ринок Норвегії. Було цікаво почути доповіді спікерів про зарядну інфраструктуру, їх досвід буде корисним і для нас. Загалом враження круті. Емоційно зарядились і ще раз переконались, що рухаємось правильним шляхом”, – відзначив Стефан.

“Промоція українських електромобільних продуктів та технологій на такій події глобального рівня особливо важлива саме зараз. Це надає вітчизняним бізнесам можливість залучення нових інвестицій та прискорення темпів розвитку незважаючи на війну, – зазначив президент AVERE Ukraine Денис Радюк. – Але найголовніше – це отримання нових можливостей з паливної незалежності, адже саме електромобільний транспорт дозволяє використовувати локальну генеровану енергію замість імпортованого пального. А такі позитивні зміни є незворотніми як і європейське майбутнє України”.

Довідка. Міжнародний симпозіум і виставка електромобілів EVS (International Electric Vehicle Symposium & Exhibition) – найбільша електромобільна подія у світі, що раз на три роки проходить в Європі, чергуючись з країнами Америки та Азії. Для проведення EVS35 було обрано Норвегію, оскільки ця країна є лідером за швидкістю розвитку електромобільності в Європі, а Осло – електромобільна столиця. В EVS35 взяли участь 2500 делегацій з 70 країн, а кількість відвідувачів перевищила 10 000, що наразі є рекордом для цієї події. 

AVERE Ukraine – національна секція Європейської асоціації електромобільності, сталого транспорту та інфраструктури.

AVERE Ukraine об’єднує ключових гравців українського електромобільного сектору заради розвитку та поширення екологічно чистого транспорту та електромобільної інфраструктури в Україні, поєднує їх із європейською і світовою професійною спільнотою, забезпечує їм доступ до останніх світових надбань у цій галузі та захищає їхні інтереси як на вітчизняному, так і на міжнародному ринках.

AVERE Ukraine

тел.: +380443606770

info@avere.org.ua