21 серпня 2019р представники від AVERE Ukraine взяли участь в черговій нараді робочої групи щодо розвитку електротранспорту у складі підгрупи “Інфраструктура”.
Під час дискусії активно підіймались питання щодо внесення змін до Закону України “Про транспорт” з приводу дефініцій в електромобільній сфері; поточного стану зарядної інфраструктури та поінформованості водіїв щодо доступу до неї; залучення європейських практик користування зарядною інфраструктурою для кращого досвіду користувача; можливості надання пільг для різних видів електричного транспорту; створення хабів з достатніми потужностями для зарядки електробусів та електровантажівок, сертифікацію та стандартизацію зарядної інфраструктури і тд. Також, Олегом Цильвіком, директором Міжнародної Академії Стандартизації був презентований проект GFEI щодо поінформованості населення щодо електричних транспортних засобів та відповідної інфраструктури.
AVERE Ukraine також висловила свою позицію щодо вищезазначених та інших питань. Зокрема, одним із важливих кроків ми вважаємо вихід на комунікацію з місцевим самоврядуванням з приводу надання пільг та переваг електричному транспорту при наповненні парків міст та комунальних служб, в т.ч. на тендерних конкурсах.
Окрім того, AVERE Ukraine було запропоновано встановити практику державної підтримки розбудови зарядної інфраструктури на комерційно малопривабливих ділянках та збільшити відсоток обовязкових паркомісць для електромобілів у ДБН до норми, яка б повністю стерла будь-яку дискримінацію чи незручності для водіїв електромобілів.
Важливим аспектом, що стосується безпеки зарядної інфраструктури AVERE Ukraine вважає здійснення дій по досягненню zero mortality на інфраструктурних об’єктах. Наші принципи полягають в тому, що люди не повинні гинути випадково через недбалість та неуважність при проектуванні, розміщенні та експлуатації тієї чи іншої інфраструктури, вт.ч і зарядної.
Гарною ідеєю асоціація, як представник європейської спільноти вважає і заснування наукового видання, де своїми розробками та напрацюваннями могли б ділитись експерти галузі. У Європі така практика вже давно є, і працює це не лише як консолідатор інформації, а й як “маятник” для інвестицій.
Загалом, дискусія пройшла активно, з конкретними пропозиціями від представників бізнесу та громадського сектору. Були раді долучитись до обговорення.