Tesla Semi Truck почне поставляти цього року, Cybertruck — наступного

Генеральний директор Tesla Ілон Маск повідомив у Twitter, що перші одиниці вантажівки Tesla Semi будуть доставлені цього року. Очікується, що суперечливий пікап Cybertruck вийде на ринок наступного року.

Cybertruck

За словами Маска, це буде версія вантажівки Semi із запасом ходу 500 миль, або добрих 800 кілометрів. Дешевша версія з меншим радіусом дії з’явиться пізніше.

Tesla Semi Truck
Tesla Semi Truck

Примітка: Semi раніше був представлений у 2017 році, і тоді було обіцяно, що виробництво розпочнеться у 2019 році. Кілька великих американських вантажовідправників одразу замовили десятки одиниць. Однак розробка вантажівки була відкладена, і Tesla протягом багатьох років змушена була зосередитися на консолідації свого бізнесу як виробника легкових автомобілів. Тепер це зміниться. За словами Маска, водій Semi заощадить 200 000 доларів на рік на паливі, а Semi Truck окупиться за 24 місяці. Для швидкої зарядки вантажівок Маск хоче розробити мережу «мегазарядних пристроїв», які з їхньою потужністю 1000 МВт можуть заповнити 650 кілометрів пробігу за півгодини.

Автор Iryna Tessard