Автомобіль, який очищає повітря під час руху

На цей час автомобільна промисловість трансформується. Уряди та виробники автомобілів шукають способи зробити автомобілі більш екологічними та відповідати майбутнім стандартам щодо викидів CO2. Це означає, що до 2025 року нові автомобілі повинні викидати лише приблизно половину CO2, ніж поточні моделі. Команда дослідників з Ейндховенського технологічного університету представила винахід, який розв’язувати ці проблеми, під назвою Zem (Electric vehicle research, 2022). Це не просто екологічний автомобіль, а й портативний очищувач повітря. Саме так — та сама технологія, яка використовується першим у світі розумним очисником на основі ШІ, тепер вбудована в маленький автомобіль.

Менеджер із зовнішніх зв’язків дослідницької групи Nikki Okkels сказав: «Ми хочемо підбадьорити галузь, показавши, що вже можливо. Якщо 35 студентів зможуть спроєктувати, розробити та побудувати автомобіль з майже нейтральним викидом вуглецю за рік, то для цього також є можливості в галузі. Ми закликаємо галузь прийняти виклик, і, звичайно, ми раді думати разом з ними. Ми також ще не завершили розвиток, і ми хочемо зробити кілька великих кроків у найближчі роки. Ми сердечно запрошуємо виробників автомобілів приїхати та подивитися».

Уловлювання CO2 під час водіння

Уловлювання CO2 безпосередньо з вихлопної труби може звучати як щось із науково-фантастичного роману, але це цілком реально. Zem Car робить це за допомогою сорбенту (наприклад, активованого вугілля) для поглинання CO2 з повітря за допомогою хімічного процесу, який називається абсорбцією. Ця технологія існує десятиліттями, але завдання полягає в тому, щоб зробити це достатньо ефективно. Проривом Zem є високоефективний вуглецевий сорбент, який може вловлювати CO2 на рівні 99%. Уловлений CO2 може бути перероблений і використаний для вирощування рослин і виготовлення добрив, а також для інших промислових цілей.

Дизайн для перероблення

Термін служби автомобіля зазвичай становить близько 20 років, але матеріали, що входять до нього, мають набагато менший термін служби. Це означає, що після закінчення терміну експлуатації автомобіля метал і пластик потрібно переробити. Однак Zem Car також має дизайн, який дозволяє легко переробляти. Частини його корпусу будуть виготовлені з біорозкладаних матеріалів, таких як смоли на основі рослинної олії.

Переробка сажі

Сажа — це чорний пігмент, який використовується в шинах і високоякісному асфальті. Він виникає внаслідок неповного спалювання важких нафтопродуктів, таких як нафта та вугілля. Через високий вміст вуглецю технічний вуглець дуже токсичний і його важко переробити. Однак, згідно з дослідженнями, Zem Car використовуватиме свої чорні колеса для виготовлення дорогоцінного вуглецю. Це чорний пігмент, який використовується в широкому діапазоні продуктів, від фарб до шин. Безперервний процес термічної генерації Zem дозволить переробляти вуглецеву техніку в високоцінну технічну техніку, яку можна використовувати в широкому діапазоні продуктів.

Двонаправлена ​​зарядка від сонячних батарей

Сонячні панелі роками використовувалися для виробництва електроенергії для використання в будинках. Зараз сонячна енергія використовується для підзарядки електромобілів. Ця технологія відома як двонаправлена ​​зарядка, і вона дозволяє електромобілям працювати самостійно. ZemCar був сконструйований таким чином, що під час перебування на сонці його сонячні батареї заряджають його акумулятори. Коли автомобіль рухається, він може отримувати електроенергію від своїх акумуляторів і подавати її назад в мережу. Це робить автомобіль Zem не тільки безвуглецевим, але й двонаправленим.

Висновок

Як бачите, Zem car — це автомобіль, який очищає повітря під час руху і навіть може переробляти CO2, який він уловлює, щоб виробляти такі корисні речі, як сажа. ZemCar — це справді екологічний автомобіль, який має потенціал змінити міський транспорт і зробити наші міста чистішими та зручнішими для життя.

Автор Ntchindi Chilongozi Theu